Тыдзень роднай мовы
ў бібліятэках ГУК “Брэсцкая ЦГБ імя А.С. Пушкіна”

  • Цэнтральная гарадская бібліятэка імя А. С. Пушкіна, бульвар Шаўчэнкі, 3 (15.02-21.02)

Бібліягід “Сустрэча з беларускай кнігай”

Парад кніг “Аўтограф як каштоўнасць”

Майстар-клас пяром “Беларускі арнамент”

Віктарына “Цікава ведаць”

Літаратурны подыум “З павагай да роднага слова”

Дрэва “Мова беларуская”.


(Чытальная зала)

Бібліяпрэзентацыя “Міравая літаратурная класіка – па-беларуску”

Дзень паэзіі “Класіка гучыць”

Кніжны дыліжанс “Ад прадзедаў спакон вякоў…”

Куфар казак

Кветка беларуская “Прыгажосць беларускай мовы”

(Абанемент)

  • Цэнтральная гарадская дзіцячая бібліятэка, набярэжная Ф. Скарыны, 32 (15.02 – 21.02)

Фотаакцыя “Зямля мая, ты - кніга непрачытана…”

Паэтычны калейдаскоп “Гучы, мая мова, як срэбны званочак”

Бліц–віктарына “Скарбонка беларуская”

“Квэст–гульня “Смак роднай мовы”

Тэатральны куток “Чароўныя казкі”

Майстар–клас “З бабулінага Куфэрка”

  • Бібліятэка–філіял №1, Маладагвардзейская, 1

15.02 – 22.02 Выстава “Твае першыя кніжкі па-беларуску” 

18.02 – 21.02 Выстава вырабаў з саломкі ўдзельнікаў клуба “Олимпиец” пад кіраўніцтвам Хартанюк А.В.

  • Бібліятэка–філіял №2, Дуброўская, 5\1

15.02-21.02 Выстава рамёслаў
16.02 Майстар–клас “Беларускія рамёствы” (13.40 – 15.00)
19.02 Літаратурна–кулінарны гастрафэст

  • Бібліятэка–філіял №3, Краснагвардзейская, 2А

19.02:
Гадзіна роднай мовы “Жывая вада бацькоўскіх крыніц”
Літаратурнае чытанне “Беларуская казка” з В. Сандрыкавай
Майстар–клас “Матчыны кросны”
Гульня–віктарына “Таямніцы родных слоў”

  • Бібліятэка–філіял №5, Суворава, 112

15.02 – 21.02:
Гульнятэка па–беларуску
Дзіцячая фотасесія
18.02 Знаёмства з беларускімі рамёствамі (14.00-15.00)

  • Бібліятэка–філіял №6, Жукава, 1

15.02 – 21.02 Крыжаванка “Беларускае слова”
17.02(14.00) Літаратурнае кафэ “Ты зжылося з намі, слова беларускае” лектар Дуброўская Наталля Мікалаеўна

  • Бібліятэка–філіял №7 “Юнацтва” імя У. Калесніка, Маскоўская, 342\1

18.02:
Тэматычная зона “Сябруй з роднай мовай”
Майстар–клас “Маленькае цуда” (Кніжная закладка). (11.00 – 16.00)
15.02 – 21.02 Кіназал “Лепшая беларуская класіка”
Літаратурны конкурс ”Пазнай твор па пачатку”
Тэст–гульня “Цікавыя словы”
Майстар–клас “Васількі з фетру” (11.00 – 16.00)

  • Бібліятэка–філіял №8, Высокая, 22\1

15.02 – 21.02:
Конкурс–выстава малюнкаў “Колеры роднай зямлі”
Фотазона
Акцыя “Чытаю па–беларуску”
Майстар–класс “Рамёствы роднай зямлі” (14.00 – 15.00)
Выстава творчых работ ДУА “Шматпрофільны цэнтр дзяцей і моладзі” (г. Брэст). Клуб “Пралеска”, вул. Я. Купалы, 14\1, аб’яднанне па інтарэсам “Біякераміка” (кіраўнік: Хартанюк Алеся Вячаславаўна).

  • Бібліятэка–філіял №10

17.02 Літаратурна–музычная імпрэза “Мова – душа народа”
17.02 – 21.02 Кірмаш рукатворных цудаў
17.02
Падарожжа па беларускім казкам
18.02 Майстар–клас “Мяшочак з духмянымі травамі”

  • Бібліятэка–філіял №12, Бульвар Касманаўтаў, 120

15.02 – 21.02:
Інтэрактыўная выстава “Зберагаем традыцыі – зберагаем гісторыю”
Літаратурны калейдаскоп “Выпадковая сустрэча з беларускай кнігай”